ACCIDENT GRAV în Turul Qatarului! Mai mulţi ciclişti au căzut cu 200 de metri înainte de linia de sosire

010 февраля 2016

Accident grav în Turul Qatarului! Mai mulţi rutieri au căzut cu 200 de metri înainte de linia de sosire.

Accidentul s-a petrecut atunci când plutonul rula în linie dreaptă. Doi ciclişti s-au ridicat cu greu de pe asfalt în urma incidentului.

Etapa a doua a Turului Qatarului s-a desfăşurat pe străzile oraşului Doha pe o distanţă de 135 de kilometri. Competiţia a fost câştigată de Alexander Kristoff.

Norvegianul l-a învins la sprint pe Mark Cavendish, cel care a câştigat prima etapă. Pe locul trei s-a clasat belgianul Roy Jans. Cavendish este lider în clasamentul general, având un avans de 5 secunde faţă de Kristoff.

Următoarea rundă se va desfăşura în oraşul Losail şi va fi una de contratimp.

Turul Qatarului se va încheia vineri, la Doha.