014 сентября 2014

**VIDEO** Ex-stelistul Florentin Matei a reușit un super gol pentru Volyn Lutsk în campionatul Ucrainei

Florentin Matei a izbutit un gol superb în victoria pe care echipa sa, Volyn Lutsk, a obținut-o împotriva celor de la Metalurg Zaporoje, scor 3-0.

După ce la pauză s-a intrat la egalitate, Volyn Lutsk s-a desprins în repriza secundă. Memeshev a deschis scorul, Zunic l-a majorat, iar fostul jucător al Stelei, Florentin Matei, a închis tabela în minutul 69, cu o execuție excelentă dintr-o lovitură liberă, de la aproximativ 25 de metri.

Pe final, Matei, care a fost integralist, a încasat un cartonaș galben în minutul 88.

La Volyn Lutsk a jucat 90 de minute și Eric Bicfalvi, în spatele unicului vârf al gazdelor, brazilianul Alessandro Celin.

După 6 etape, Volyn Lutsk are trei victorii în clasamentul din Ucraina și tot atâtea înfrângeri.