Inter - Sassuolo 7-0. Umilință cu repetiție! Icardi a reușit o "triplă"

014 сентября 2014

Inter n-a avut milă de Sassuolo la primul meci jucat pe Giuseppe Meazza în noul sezon. Echipa lui Walter Mazzarri i-a administrat lui Sassuolo al doilea 7-0 în ultimele 3 întâlniri directe, după cel din sezonul trecut, din deplasare (DETALII ȘI VIDEO AICI).

Icardi a deschis scorul după doar 4 minute, din pasa lui Kovacic. Croatul și-a trecut și el numele pe lista marcatorilor, după o finalizare de excepție. La finalul primei jumătăți de oră, primul marcator a reușit "dubla" și ducea scorul la 3-0. Până la pauză Osvaldo a punctat și el, după o acțiune a lui Dodo.

Repriza a doua a început cu o altă fază creată de Kovacic și finalizată de același Icardi, care și-a semnat astfel tripla.

Soarta lui Sassuolo s-a complicat și mai mult după eliminarea lui Berardi, care l-a lovit cu cotul pe Juan Jesus.

Înlocuirea lui Kovacic nu a însemnat și finalul coșmarului pentru echipa lui Eusebio Di Francesco. Guarin, intrat în locul croatului, l-a servit ideal pe Osvaldo, pentru 6-0, și columbianul apoi a închis tabela cu un șut din marginea careului.

Pentru Inter urmează debutul în grupele Europa League, în deplasare cu Dnepr, ÎN DIRECT la Digi Sport 2, joi, de la ora 20. Rezumatul partidei va fi disponibil după miezul nopții pe site-ul digisport.ro și pe telefonul mobil, la adresa m.digisport.ro

ECHIPELE:

Inter: Handanovic - Andreolli, Ranocchia, Juan Jesus - Nagatomo (62 I. Mbaye), Hernanes, Medel, Dodo (76 Palacio) - Kovacic (65 Guarin) - Icardi, Osvaldo. Antrenor: W. Mazzarri

Sassuolo: Consigli - Vrsaljko (18 Gazzola), Terranova, Ariaudo, Peluso - Biondini, Magnanelli, Missiroli (46 Taider) - Berardi, Zaza (65 Pavoletti), Sansone. Antrenor: E. Di Francesco