Potaissa Turda - Maccabi 35-30. Ardelenii au avansat în Cupa EHF

014 сентября 2014

**Potaissa Turda - Maccabi 35-30.** Ardelenii au avansat în Cupa EHF

ÎN DIRECT la Digi Sport 2, Potaissa Tursa s-a calificat în turul doi preliminar al Cupei EHF! Echipa antrenată de Horaţiu Gal a reuşit două victorii în faţa lui Maccabi Tel Aviv, campioana Israelului.

După 32-25 în primul joc, Potaissa s-a impus din nou în faţa israelienilor. Condusă în startul partidei, echipa ardeleană a echilibrat disputa în minutul 11, când a egalat pentru prima oară.

Turdenii au avut chiar şi trei goluri avans, însă la pauză a fost egal, 16-16. Cel mai frumos gol al primei reprize a purtat semnătura lui Flavius Câmpan, excelent angajat de Raul Marian.

Cu Dediu în mare formă, marcator a şase goluri, Potaissa a fost de neoprit şi după pauză. Meciul s-a terminat cu scorul de 35-30 pentru echipa lui Horaţiu Gal, care va juca în turul 2 contra italienilor de la Junior Fasano.