Spartak Moscova a câştigat derby-ul etapei a 4-a din Campionatul Rusiei

018 августа 2014

Spartak Moscova a câştigat derby-ul etapei a 4-a din Campionatul Rusiei cu ŢSKA Moscova. Echipa antrenată de Murat Yakin s-a impus cu 1-0 pe terenul rivalei.

ŢSKA Moscova a suferit prima înfrângere din ultimele cinci luni, informează Forex Broker. Singurul gol al meciului a fost marcat în repriza secundă. Portarul militarilor, Igor Akinfeev a faultat în careu, iar arbitrul a dictat penalty. Jucătorul lui Spartak, Dmitri Kombarov a transformat perfect lovitura de la 11 metri - 1-0.

ŢSKA Moscova a pierdut prima partidă oficială din ultimele 13 jucate.

Într-un alt meci al etapei, Dinamo Moscova a învins în deplasare nou promovata Arsenal Tula cu scorul de 2-1. La pauză, oaspeţii conduceau cu 2-0 după golurile marcate de fundaşul Douglas şi atacantul Kevin Kuranyi.