018 сентября 2014

**VIDEO** Universitatea Cluj - HC Zalau 29-40. Demonstrație de handbal a fetelor lui Tadici

HC Zalău a mai bifat o victorie în Liga Națională de Handbal!

După reușitele cu Unirea Slobozia și SC Mureșul, fetele lui Gheorghe Tadici n-au întâmpinat probleme nici pe terenul Universității Cluj.

Oaspetele aveau 10 puncte avantaj în minutul 25, după o reușită a Dianei Puiu. Aceeași jucătoare stabilit scorul pauzei, 22-12, și a fost cea mai bună marcatoare a primei reprize, cu 9 goluri.

Universitatea Cluj n-a reușit să revină până la final, iar HC Zalău s-a impus la 11 goluri diferență (40-29) și are trei victorii consecutive. Clujencele, în schimb, n-au adunat niciun succes după cinci etape.