Napoli - Parma 2-0. Oaspeții rămân pe ultimul loc în Serie A

019 декабря 2014

**VIDEO** Napoli - Parma 2-0. Oaspeții rămân pe ultimul loc în Serie A

Napoli nu a mai lăsat loc de surprize pe teren propriu și a învins-o cu 2-0 pe Parma.

Echipa lui Rafa Benitez a preluat conducerea în minutul 19 prin columbianul Zapata, ajuns la 4 goluri în acest sezon.

Gazdele si-au dublat avantajul 11 minute mai târziu grație lui Mertens care a transformat un penalty obținut de Callejon.

Britos își putea trece și el numele pe lista marcatorilor în minutul 36 însă a trimis imprecis cu capul din poziție bună.

Aflată pe ultimul loc, Parma a irosit cea mai mare ocazie în minutul 72 atunci când bara s-a opus la șutul lui Lodi. Napoli se pregătește acum pentru Supercupa Italiei împotriva lui Juventus, luni, de la ora 19:00. Partida va fi transmisă ÎN DIRECT pe Digi Sport 1.

ECHIPELE DE START:

Napoli (4-2-3-1): Cabral - Maggio, Henrique, Britos, Ghoulam - Lopez, Gargano - Callejon (Jorginho '78), Hamsik, Mertens (de Guzman '65) - Zapata (Higuain '70)

Antrenor: Rafa Benitez

Parma: (4-3-3): Mirante - Santacroce (Mendes '76), Paletta, Lucarelli, Gobbi - Acquah, Galloppa (Lodi '58), Mauri - Palladino, Cassano, De Ceglie (Rispoli '46)

Antrenor: Roberto Donadoni