Queens Park Rangers - Liverpool, scor 2:3

020 октября 2014

Meci nebun în Campionatul Angliei. Liverpool s-a impus dramatic pe terenul formaţiei Queens Park Rangers, scor 3-2. Cele două formaţii au marcat patru goluri în ultimele minute ale meciului, iar cormoranii au obţinut victoria în ultimul minut al prelungirilor.

Liverpool a condus cu 1-0 în partida cu QPR după ce Richard Dunne a înscris în propria poartă încă în minutul 62.

Chilianul Eduardo Vargas a egalat în minutul 87, iar suporterii deja se gândeau că partida se va încheia la egalitate. În minutul 90, însă, Coutinho a readus cormoranii în avantaj, însă nu pe mult timp.

Același Eduardo Vargas a reuşit dubla peste două minute şi a egalat la 2. În minutul cinci al prelungirilor, cei de la QPR au marcat încă un autogol, prin Caulker, iar Liverpool s-a impus cu 3-2.

Liverpool a urcat pe locul cinci după această victorie, acumulând 13 puncte. De partea cealalată Queens Park Rangers a rămas lanterna roşie a campionatului, având doar patru puncte în opt etape.