Meci de infarct în Premier League

020 октября 2014

Meci nebun ieri în Premier League, acolo unde Liverpool s-a impus cu 3-2 în deplasare, în fața celor de la Queens Park Rangers. Patru dintre goluri s-au marcat după minutul 87. Irlandezul Richard Dunne a fost eroul negativ al serii după ce a bifat al 10-lea autogol al carierei.

Nebunia a început în minutul 67 când fundașul gazdelor, irlandezul Dunne a înscris în propria poartă. Dunne este autogolghterul all time din Premier League cu 10 reuşite de acest gen. În minutul 87, gazdele au egalat prin Vargas și toată lumea se gândea la o remiză. După trei minute cormoranii făceau 2-1 prin Coutinho. Același Vargas a înebunit însă tribunele în minutul 92, când a bifat dubla și a făcut 2-2. În ultimul minut de prelungire, s-a consemnat însă... autogolul victoriei, de această dată Caulker înscriind în propria poartă. S-a terminat 3-2 pentru cormorani care au adunat 13 puncte din opt etape, în timp ce QPR este lanterna roșie în Premier League, cu 4 puncte.