Verona, eşec cu Ioniţă titular

020 октября 2014

Artur Ioniţă a fost titular pentru Verona în meciul pierdut în faţa celor de la AC Milan, scor 1-3.

Echipa lui Ioniţă a început foarte prost meciul după ce Marques a marcat un autogol spectaculos. Până în minutul 56, scorul a devenit 3-0 pentru AC Milan. S-a remarcat cu o dublă japonezul Keisuke Honda. În minutul 72, antrenorul Andrea Mandorlini l-a scos pe Artur Ioniţă de pe teren, înlocuindu-l cu Nico Lopez. A fost o schimbare inspirată pentru că atacantul uruguayan a marcat golul de onoare pentru Verona în minutul 87. AC Milan a urcat pe locul 4 în calsament în timp ce Verona este pe poziţia a 8-a. Într-un alt meci Inter a continuat parcursul dezastruos din acest sezon după ce a scos doar o remiză cu Napoli, scor 2-2.