Panathinaikos - FC Barcelona 67-80. Catalanii au terminat primii în grupa C

020 декабря 2014

**Panathinaikos - FC Barcelona 67-80.** Catalanii au terminat primii în grupa C

Barcelona a obţinut a noua victorie în grupa C din Euroligă, pe terenul lui Panathinaikos.

Oaspeţii s-au distanţat încă din start şi conduceau cu 11 puncte după primul sfert. La pauza mare, scorul era 40-23 pentru Barcelona, care a fost de neoprit până la final.

Catalanii s-au impus cu 80-67 şi au încheiat grupa pe prima poziţie. De şase ori câştigători ai competiţiei, grecii s-au mulţumit cu locul al treilea.

Steaua Roşie - Laboral Kutxa 90-82

Steaua Roşie Belgrad a încheiat grupa D din Euroligă cu o victorie pe teren propriu în faţa ibericilor de la Kutxa Vitoria.

Primul sfert s-a încheiat 18-18, iar echilibrul s-a menţinut până la pauza mare, când sârbii aveau un singur punct avans.

Învingătoarea s-a stabilit în sfertul al treilea, la capătul căruia Steaua Roşie conducea cu şapte puncte.

S-a încheiat 90-82 pentru sârbi. Echipa din Belgrad a încheiat grupa pe locul secund, în timp ce Laboral Kutxa a terminat pe 3.

Sursa foto: fcbarcelona.com