În sfârșit! Suarez a dat primul gol în campionat pentru Barcelona

020 декабря 2014

**VIDEO** În sfârșit! Suarez a dat primul gol în campionat pentru Barcelona

565 de minute i-au trebuit lui Luis Suarez să marcheze primul gol în campionat în tricoul Barcelonei. Sâmbătă, la meciul contra Cordobei, din etapa a 16-a din La Liga, atacantul uruguayan a "spart gheața" și a dus scorul la 2-0 pentru catalani.

VIDEO Barcelona - Cordoba. Acesta fost al optulea meci al lui Suarez în campionat pentru Barcelona. Până acum, mai marcase pentru noua sa echipă doar în UEFA Champions League.

Doar 3 atacanți transferați de Barcelona în ultimii 50 de ani au avut un start atât de greu în campionat pentru gruparea catalană.

VIDEO APOEL - Barcelona 0-4. La Nicosia a înscris Luis Suarez pentru prima dată în tricoul blaugrana.

VIDEO Barcelona - PSG 3-1. La meciul contra campioanei Franței, ultimul din faza grupelor UCL, atacantul uruguayan a punctat pentru prima dată pe Nou Camp, în fața propriilor suporteri, dar tot în UCL.

16 minute îi trebuiseră lui Suarez să marcheze în campionatul englez, reușind acest lucru încă de la primul meci. Prin comparație, în Uruguay a dat gol la al doilea meci, iar în Olanda la al 4-lea.