021 сентября 2014

**VIDEO** BCMU Pitesti - Academic Sofia 88-95. A doua înfrângere în fața unei echipe bulgărești

Învinși de gazdele competiției în prima zi a Cupei Steaua, bulgarii de la Lukoil Academic Sofia și-au luat revanșa în fața altei echipe românești.

BCMU Pitești a început foarte slab meciul transmis ÎN DIRECT la Digi Sport, și oaspeții conduceau cu 27-13 la finalul primului sfert. Piteștenii au echilibrat disputa și au trecut chiar la conducerea jocului, înainte de intrarea în ultimele 10 minute.

Jucătorii de la Lukoil Academic au avut însă nervii mai tari în momentele decisive și s-au impus cu 95-88. A fost a doua înfrângere consecutivă pentru jucătorii lui Hristu Şapera, în fața unei echipe din Bulgaria, după 72-76 cu Levski Sofia, în urmă cu patru zile.

”Nu am făcut un joc foarte bun, mai ales în defensivă, dar sperăm ca aceste lucruri să le punem la punct și să jucăm din ce în ce mai bine de la meci la meci”, a spus Hristu Șapera.