021 сентября 2014

**VIDEO** Fernando Torres a debutat la Milan! A jucat un sfert de oră și a luat un cartonaș galben

Juventus a câștigat derby-ul cu AC Milan, de sâmbătă seara, scor 1-0 (VIDEO AICI), după un meci pe care l-a controlat din punct de vedere tactic, în special în repriza secundă.

Cu o așezare defensivă, Filippo Inzaghi a căutat un rezultat de egalitate, însă golul lui Tevez, din minutul 71, a modificat planul tactic al gazdelor.

Antrenorul lui AC Milan a sperat că debutul lui Fernando Torres poate să aducă mai multă prospețime ofensivei sale, pe final de meci. Numai că jucătorul venit de la Chelsea a avut mai degrabă o evoluție palidă și nu a fost nici pe departe omul decisiv pentru Milan.

Intrat în minutul 76, în locul lui Poli, Torres s-a zbătut în van în atac și "s-a remarcat" doar printr-un cartonaș galben, pe care l-a încasat în prelungirile meciului.