& SONDAJ Cele mai frumoase 3 goluri înscrise sâmbătă, la Digi Sport! Calve, "Chicharito" sau Pablo?

021 сентября 2014

**VIDEO & SONDAJ** Cele mai frumoase 3 goluri înscrise sâmbătă, la Digi Sport! Calve,

Spectacolul campionilor este weekend de weekend la Digi Sport, iar seara de sâmbătă ne-a rezervat meciuri memorabile, printre care Deportivo la Coruna - Real Madrid 2-8 (VIDEO), Toulouse - Caen 3-3 (VIDEO) sau Atletico Madrid - Celta Vigo 2-2 (VIDEO).

Fiecare dintre aceste partide a oferit câte un gol antologic, demn de genericele emisiunilor de profil din Europa. Digisport.ro vă invită să votați cel mai frumos gol de sâmbătă, variantele fiind următoarele:

# Jean Calve (Caen): fundașul lateral a înscris în minutul 86 al partidei cu Toulouse, dintr-o lovitură liberă executată magistral, care a atins și bara înainte de a intra în plasă. Calve, 30 de ani, este om de bază la Caen, pentru care a jucat 5 meciuri în acest sezon;

# "Chicharito" Hernandez (Real Madrid): atacantul împrumutat de la Manchester United a reușit o dublă pe El Riazor, dar primul său gol, din minutul 88, a fost imparabil pentru Lux. Au fost primele goluri ale lui mexican în tricoul madrilenilor;

# Pablo Hernandez (Celta Vigo): asistat de Planas, mijlocașul Celtei a marcat pe Calderon cu un călcâi de senzație, care amintește de execuțiile spectaculoase ale lui Ibrahimovic. Chilianul adus de la O'Higgins s-a aflat la prima sa reușită din acest sezon;