Chievo - Parma 2-3. Finalul a fost electrizant! Cassano a reușit o "dublă"

021 сентября 2014

**VIDEO** Chievo - Parma 2-3. Finalul a fost electrizant! Cassano a reușit o

Singura echipă fără victorie în noul sezon, Parma, a spart gheaţa în etapa a treia din Serie A.

La Verona, gazdele au început mai bine şi au deschis scorul rapid, când Izco a marcat încă din minutul 4. Lucarelli a fost cât pe ce să-l păcălească pe arbitru cu un gol 'marca Maradona', însă centralul a văzut bine faza.

Trimis pe teren în ultima jumătate de oră, Massimo Coda a fost omul decisiv pentru Parma. La două minute de la intrare, i-a pasat decisiv lui Cassano pentru 1-1 și apoi a făcut 2-1, cu un sfert de oră înainte de final.

Coda şi-a încheiat ziua ideală cu o nouă pasă de gol pentru dubla lui Cassano. Paloschi a încercat s-o readucă în joc pe Chievo, însă în zadar - Parma a obţinut primul succes al sezonului, scor 3-2!

Chievo (4-3-3): Bardi - Frey, Dainelli, Cesar, Biraghi - Hetemaj, Radovanovic (69 Cofie), Izco (78 Paloschi) - Birsa (73 Botta), M. Lopez, Lazarevic. Antrenor: E. Corini

Parma (4-3-3): Mirante - Pedro Mendes, Costa, Lucarelli, Gobbi - Acquah, Lodi (63 Galloppa), Jorquera - Ghezzal (63 Coda), Cassano, Belfodil (78 Rispoli). Antrenor: R. Donadoni