Dacia, la prima înfrângere

021 сентября 2014

Dacia a pierdut primul meci în acest campionat. "Lupii galbeni" au fost învinşi de Veris. Zimbru nu se mai regăseşte după evoluţia din Europa League şi a înregistrat un nou eşec.

Veris a trecut de Dacia cu 2-0. Golurile au fost marcate pe finalul primei reprize de Mocanu şi Racu, după grave greşeli în defensiva gazdelor. Milsami a trecut de Zimbru cu 1-0. Unicul gol a fost înscris de Patraş în minutul 40. Este al 5-a meci consecutiv în care "galben-verzii" nu pot obţine victoria. Fanii echipei, prezenţi la Orhei, le-au cerut socoteală fotbaliştilor imediat după partida cu Milsami. Sheriff a trecut cu 4-0 de Zaria. Cavalcante şi Paireli au semnat câte o dublă. Dacia rămâne lider cu 17 puncte. La o lungime distanţă se află Saxan. Milsami, Sheriff şi Veris au câte 14 puncte. Zimbru e doar pe locul 8 cu 8 puncte după 7 meciuri.