Surprize în Bundesliga

021 сентября 2014

A fost o etapă a surprizelor în Bundesliga. Borussia Dortmund a fost învinsă în deplasare de Mainz, cu scorul de 2-0, în timp ce Bayern Munchen nu a reușit decât un egal, scor 0-0, pe terenul lui Hamburg.

Mainz a deschis scorul în partida cu Borussia Dortmund în minutul 66. Două minute mai târziu, Borussia Dortmund a primit o lovitură de la 11 metri. Ciro Immobile a executat, însă portarul Karius a ghicit colțul și a apărat. Scorul final a fost stabilit în minutul 74, atunci când Ginter și-a introdus balonul în propria poartă. Bayern Munchen nu a făcut deloc un meci bun pe terenul penultimei clasate, Hamburg. Nou-promovata Paderborn este liderul surpriză, la egalitate de puncte cu Mainz, Hoffenhaim şi Bayrn.