Cordoba-Sevilla 1-3. Echipa lui Unai Emery continuă startul perfect de sezon

021 сентября 2014

**Cordoba-Sevilla 1-3.** Echipa lui Unai Emery continuă startul perfect de sezon

Sevilla continuă să impresioneze în acest start de sezon. Neînvinsă până acum, echipa lui Unai Emery s-a impus și la Cordoba și are 10 puncte după 4 etape. Deținătoarea Europa League a fost periculoasă pe El Nuevo Archangel încă din minutul 5. Juan Carlos a respins în corner la șutul lui Bacca. Atacantul columbian nu a mai iertat trei minute mai târziu - Vidal a centrat excelent, iar Bacca a deschis scorul (8).

Cordoba a avut prima mare ocazie în minutul 33. Crespo putea marca, însă Aleix Vidal a respins în ultimul moment. Oaspeții au fost periculoși din nou prin Bacca, în repriza secundă - columbianul a finalizat o fază creată de Denis Suarez (59).

Același Suarez a centrat perfect pentru golul de 2-0, marcat de camerunezul M'Bia (73). Gazdele au redus din diferență cu 7 minute înainte de final. Borja a înscris din centrarea lui Fede Cartabia (83). Bacca a refăcut însă diferența rapid, din penalty, și a stabilit scorul final, după ce Pantic l-a faultat pe Vitolo în careu (88).

ECHIPELE

Cordoba: Juan Carlos - Gunino, Inigo Lopez, Pantic, Jose Crespo - Rossi, Ekeng (Abel Gomez, 67) - Cartabia, Borja Garcia, Fidel (Fede Vico, 75) - Havenaar (Ghilas, 59)
Antrenor: Albert Ferrer

Sevilla: Sergio Rico - Coke (Figueiras, 61), Pareja, Daniel Carrico, Tremoulinas - Krychowiak, Iborra (M'Bia, 69) - Aleix Vidal, Denis Suarez, Vitolo - Bacca
Antrenor: Unai Emery