021 сентября 2014

**VIDEO** HC Odorhei-HCM Constanța 29-29. Cel mai bun meci al sezonului în liga masculină de handbal

Derby-ul etapei în Liga Națională de handbal masculin s-a terminat la egalitate. A fost 29-29 între HC Odorhei și HCM Constanța, la capătul unui meci terminat de campioni în trei jucători de câmp.

Odorhei și Constanța au jucat în direct la Digi Sport, în cel mai bun meci al sezonului din liga masculină de handbal. În prima repriză, ambele echipe s-au distanțat pe rând la două goluri, dar la pauză a fost egal, 15-15. În partea secundă a meciului, echilibrul a fost perfect. Eliminările au curs de ambele părți, iar pivotul campioanei, Cristescu, a luat cartonaș roșu.

Pe final de meci, HCM Constanța a condus cu 29-28, însă a evoluat în ultimele secunde în numai trei jucători de câmp. Ardelenii au egalat, dar nu au mai reușit să înscrie golul victoriei, chiar dacă au avut ultimul atac. Scor final 29-29 și SC Odorhei rămâne neînvinsă, cu 10 puncte, pe locul 2. HCM Constanța are 7 puncte și ocupă locul 4.