021 октября 2014

**VIDEO** Genoa – Empoli 1-1. Oaspeții au ajuns la 5 meciuri fără înfrângere după un gol marcat cu mâna

Empoli a ajuns la cinci etape consecutive fără înfrângere în Italia. Punctul obţinut în deplasarea cu Genoa a venit însă după un gol marcat cu mâna.

Genoa a deschis scorul după 14 minute, prin Bertolacci, aflat la prima reuşită a sezonului. Golgeterul lui Empoli, Pucciarelli, a trimis puţin pe lângă în minutul 25.

În repriza secundă, Bertolacci a fost aproape de dublă, dar Bassi a fost la post. Empoli a egalat după o fază controversată, la care mingea l-a lovit în mână pe Tonelli, înainte să intre în poartă.

Cu egalul obţinut, Empoli a ajuns la cinci etape consecutive fără înfrângere în Serie A. Patru dintre cele cinci meciuri au fost egaluri.