022 мая 2015

**VIDEO** Collins Fai a făcut spectacol la Ploieşti! Cum a executat un aut pe finalul meciului

VIDEO. Petrolul - Dinamo 0-3. Oaspeţii şi-au asigurat victoria încă din prima repriză, după ce au marcat două goluri în mai puţin de 100 de secunde. Elevii lui Mircea Rednic au avut timp şi pentru spectacol în actul secund.

În minutul 73, când scorul era 2-0, Collins Fai a găsit un mod inedit de a executa un aut: fundaşul de 22 de ani s-a dat peste cap cu mingea în mână înainte de a trimite balonul în careul Petrolului, dar Pecanha a prins cu siguranţă.

Faza i-a surprins pe oficialii "câinilor roşii", prezenţi în tribunele de pe "Ilie Oană", dar reacţiile lor au fost diferite: dacă Rednic a părut supărat de ideea jucătorului său, preşedintele Dinu Gheorghe a râs cu poftă de execuţia aleasă de Collins Fai.