Nebunie totală în Liga Campionilor! Bayern Munchen a anihilat AS Roma cu 7 la 1

022 октября 2014

În cele opt meciuri jucate aseară s-au marcat 40 de goluri. Cele mai multe s-au înscris în duelul din grupa F, dintre Bayern Munchen și AS Roma, în care echipa germană s-a impus cu 7-1.

Bayern conducea după prima repriză cu un incredibil 5-0, în urma golurilor marcate de Robben, de două ori, Gotze, Lewandowski și Mueller. Roma a redus din diferență în minutul 66, prin Gervinho, însă oaspeții au mai înscris de două ori până la final prin Ribery si Shaqiri.

În celălalt meci al grupei, ȚSKA Moscova a remizat surprinzător cu Manchester City, scor 2-2. Formația engleză a condus cu 2-0, însă rușii au egalat în ultimele minute ale meciului.

În grupa B, Barcelona a învins Ajax cu 3-1, iar PSG s-a impus cu greu în fața formației APOEL Nicosia cu 1-0.

Chelsea Londra a învins cu 6-0 formația Maribor în grupa C, în timp ce Sporting Lisabona a pierdut meciul din deplasare cu Schalke, scor 3-4.

Ploaie de goluri și în grupa H. Șahtar Donețk a zdrobit în deplasare BATE Borisov cu 7-0, cinci goluri fiind marcate de atacantul Luiz Adriano. În celălalt meci al grupei, FC Porto a învins Athletic Bilbao cu 2-1.