022 ноября 2014

**VIDEO** Atletico Madrid - Malaga 3-1. Campioana a pus capăt seriei de cinci victorii a andaluzilor

Atletico Madrid a învins-o cu 3-1 pe Malaga şi a pus astfel capăt seriei de cinci victorii consecutive în campionat pentru andaluzi.

Echipa lui Simeone a confirmat o dată în plus că este cea mai prolifică echipă din Spania la fazele fixe în minutul 13, atunci când Tiago a înscris din cornerul executat de Koke.

Gazdele şi-au dublat avantajul în finalul primei reprize graţie lui Griezmann, care a fructificat pasa lui Arda Turan.

Intrat în partea a doua, mexicanul Gimenez a ratat o mare ocazie în minutul 61. A marcat in schimb Malaga, trei minute mai târziu, prin Roque Santa Cruz.

Elanul oaspeţilor a fost retezat însă în minutul 73, cand Samuel a primit al doilea cartonaş galben.

Lucrurile au fost clare pe Vicente Calderon din minutul 84, după golul lui Diego Godin.

Campioana en-titre a terminat şi ea meciul în 10 oameni, în urma eliminării căpitanului Gabi.

Atletico: Moya - Juanfran, Gimenez, Godin, Ansaldi - Turan (R. Garcia 87), Gabi, Tiago, Koke - Griezmann (Saul 82), Mandzukic (Jimenez 57)

Antrenor: Diego Simeone

Malaga: Kameni - Miguel Torres (Horta 62), Sergio sanchez, Weligton, Antunes - Ignacio Camacho, Sergi Darder (Recio 74) - Samuel, Juanmi (L. Alberto 86), Samu Castillejo - Santa Cruz

Antrenor: Javi Garcia