O nouă seară plină de spectacol în Liga Campionilor! Real Madrid s-a distrat cu Liverpool

123 октября 2014

Olympiakos Pireu a produs surpriza serii după ce a învins Juventus Torino cu scorul de 1-0, singurul gol fiind marcat de Kasami, în prima repriză.

În celălalt meci al grupei A, Atletico Madrid a umilit Malmo cu scorul de 5-0.

Deținătoarea trofeului, Real Madrid, s-a distrat cu Liverpool în deplasare în cel mai așteptat meci al serii. Galacticii au învins cu 3-0, după golurile marcate în prima repriză de Ronaldo și Benzema, de două ori.

Tot în grupa B, Ludogorets a obținut prima victorie în grupele Ligii Campionilor, după ce a învins Basel cu 1-0. Campioana Bulgariei a marcat golul victoriei în prelungiri, prin Minev.

În grupa C, Zenit Sankt-Petersburg a pierdut meciul cu Bayer Leverkusen, scor 0-2, iar AS Monaco a remiza fără goluri cu Benfica Lisabona.

Arsenal Londra a obținut o victorie dramatică în grupa D. Tunarii au fost conduși până în minutul 89 de Anderlecht cu 1-0, însă au reușit să întoarcă rezultatul în ultimele minute după golurile lui Gibbs și Podolski.

În celălalt meci, Borussia Dortmund a învins în deplasare Galatasaray cu 4-0.