Faza primei reprize! Ocazie mare a lui Keșeru, după un contraatac de 18 secunde

023 октября 2014

**VIDEO** Faza primei reprize! Ocazie mare a lui Keșeru, după un contraatac de 18 secunde

Steaua a jucat foarte bine în prima repriză a confruntării cu Rio Ave, reușind să intre la cabine cu un avantaj de două goluri, după dubla lui Raul Rusescu (VIDEO ȘI DETALII AICI).

Campioana României putea să o conducă pe Rio Ave cu 2-0 încă din minutul 34, după cea mai frumoasă fază a primei reprizei de pe Arena Națională.

Lucian Sânmărtean a inițiat un contraatac rapid, i-a pasat apoi la Cristi Tănase, balonul a ajuns iar la veteranul Stelei, care a fentat cu ușurință doi adversari.

Internaționalul român a încercat o pasă decisivă, apărarea portughezilor a respins însă doar până la Claudiu Keșeru, iar atacantul Stelei a reluat periculos din careu, Cassio reținând cu emoții.

În doar 18 secunde, steliștii au pus-o în mare dificultate pe Rio Ave, formație care și-a arătat în primele 45 de minute ale întâlnirii de la București.