Bogdan Stancu a reușit o dublă în Turcia, pentru Genclerbirligi!

023 ноября 2014

**VIDEO** Bogdan Stancu a reușit o dublă în Turcia, pentru Genclerbirligi!

UPDATE 15:39. Golurile "Motanului" nu au fost suficiente pentru a aduce o victorie pentru Genclerbirligi. Echipa lui Stancu a remizat cu Karabukspor, scor 2-2.

Golul egalizator a venit în repriza a doua, în minutul 59, de la argentinianul Viola. Stancu a fost integralist la gazde, în vreme ce Antal a fost rezervă neutilizată. După 9 etape, Gencler este pe locul 11, cu 12 puncte, iar Karabukspor pe 16, cu 7 puncte.

VIDEO CLICK AICI PENTRU A VEDEA GOLURILE LUI STANCU

Internaționalul român Bogdan Stancu (27 de ani) a revenit la echipa de club după jocurile de la națională și e eroul lui Genclerbirligi în etapa a 10-a din Superliga Turcă.

Românul a marcat de două ori în disputa de pe teren propriu cu Karabukspor. Stancu a deschis scorul în minutul 23, dar apoi Abdou Razak Traore a egalat pentru oaspeți.

Stancu și-a readus echipa în avantaj chiar înainte de pauză, în minutul 45+1. Astfel, internaționalul român a ajuns la patru goluri în actuala ediție de campionat. Liviu Antal este rezerva la gazde. Jocul este ACUM în plină desfășurare.