SURPRIZĂ în prima etapă a Diviziei Naționale de fotbal! Sheriff Tiraspol a pierdut pe teren propriu

024 июля 2016
Surpriză mare în prima etapă a Diviziei Naționale de fotbal! Deținătoarea titlului, Sheriff Tiraspol, a pierdut pe teren propriu, scor 1-2, partida cu Zarea Balți. Este în premieră, când gruparea tiraspoleană suferă înfrângere în prima etapă a sezonului.
Sheriff a marcat pentru 1-0 în minutul 9, când bosniacul Josip Kvrzic a profitat de o greșeală a fundașului Iulian Erhan.
Lucrurile s-au schimbat total în repriza secundă. Bălțenii au restabilit echilibrul prin discipolul Sheriff-ului, Andrei Novicov, în minutul 47.
Când se părea că partida se îndreaptă spre o remiză de nedeblocat, Zarea a înscris din nou. Igor Bugaiov a transformat în gol centrarea lui Igor Țâgârlaș în minutul 89.
În alte două partide ale primei etape, Milsami Orhei s-a impus cu 2-0 în fața formației Saxan Ceadîr-Lunga, iar duelul dintre Speranța Nisporeni și Dinamo-Auto Tiraspol s-a terminat fără goluri.