024 октября 2014

**VIDEO** Nicuşor Stanciu a fost ghinionistul serii: şut, bară, bară! N-a mai marcat de 3 luni

Trimis pe teren în repriza a doua de Gâlcă, Nicuşor Stanciu a fost la un pas de a înscrie în poarta lui Rio Ave, dar ghinionul i-a refuzat reuşita în prelungiri. Steaua s-a impus cu 2-1.

În prelungiri, Nicușor Stanciu a apărut la finalizare la capătul unui atac rapid al Stelei, dar mingea trimisă cu latul de tânărul stelist a lovit ambele bare, rămânând în teren! Faza rămâne memorabilă prin raritate, dar mijlocaşul de 21 de ani nu a mai înscris pentru Steaua de la partida cu Aktobe, de pe 6 august, din turul III preliminar UCL (DETALII).

De când a semnat cu trupa roş-albastră, Stanciu a punctat de 8 ori în toate competiţiile, dar niciodată în actualul sezon de Liga 1, în care a jucat 9 partide (de 5 ori titular). Joi seară, în faţa a 16.000 de fani, Steaua s-a impus în faţa lui Rio Ave graţie dublei lui Raul Rusescu ('21 şi '48).