Oțelul - Gaz Metan 1-1. Gălățenii rămân cu o singură victorie în Liga 1

024 октября 2014

**VIDEO** Oțelul - Gaz Metan 1-1. Gălățenii rămân cu o singură victorie în Liga 1

După cinci înfrângeri consecutive, Oţelul a câştigat primul punct în Liga 1, 1-1 pe propriul teren cu Gaz Metan Mediaş.

Cu tribunele aproape goale la Galaţi, nici jucătorii nu şi-au dat foarte mult silinţa să facă spectacol, iar meciul a fost unul modest.

Oaspeţii au deschis scorul prin Dan Roman, care a ajuns la a treia reuşită din acest sezon.Curtean putea să facă 2-0 înainte de pauză, dar Hotoboc a respins în corner.

Echipa lui Tibor Selymeş a egalat însă în minutul 73. Cristian Cristea a profitat de o neînţelegere între Buzean şi Muth şi a stabilit scorul final al întâlnirii, 1-1. A fost primul gol al Oţelului după cinci etape de înfrângeri la 0.

În următoarea etapă, Oțelul va juca pe terenul Petrolului, în timp ce formația lui Cristi Dulca revine pe teren propriu, pentru duelul cu Universitatea Cluj.

Min. 90: Finalul meciului. Oțelul a tras de 5 ori pe spațiul porții, față de cele 8 ale oaspeților

Min. 78: Schimbare Gaz Metan: Iese Curtean, intră Fl. Dan

Min. 73: GOOOL OȚELUL! Buzean și Muth greșesc nepermis în defensivă, Cristian Cristea profită și reușește să egaleze, după ce rămâne singur cu Buchta

Min. 46: Schimbare Oțelul: Iese Tudorie, intră Jula

Min. 46: Schimbare Oțelul: Iese Brigido, intră Grădinaru

Min. 46: Începe repriza secundă

Min. 45+1: Finalul primei reprize

Min. 45: OCAZIE GAZ METAN! Curtean trage puternic de la distanță și Hotoboc respinge cu mare dificultate în corner

INFO: Atacantul medișenilor a izbutit al treilea său gol din acest sezon

Min. 30: GOOOL GAZ METAN! Dan Roman deschide scorul cu un șut lobat de la 18 metri, după ce îl vede pe Hotoboc ieșit din poartă

Oțelul a avut un start mai bun de meci, cu o posesie superioară (57%), însă ocaziile mari lipsesc la Galați. În tribune sunt doar câteva sute de oameni, temperatura fiind una scăzută

Min. 1: Începe meciul. Oțelul are lovitura de start

Oțelul: Hotoboc - Murgoci, Leca, Mișelăricu, D. Popescu - Karlik, Tavares - Brigido, Cernat, I. Popa - Tudorie
Antrenor: Tibor Selymeș

Gaz Metan: Buchta – Creţu, Muth, Mujdragic, Buzean – I. Cristea, Tahar – Figliomeni, Curtean, C. Petre – D. Roman
Antrenor: Cristi Dulca