024 октября 2014

**VIDEO** CSM București-Tomis Constanța 1-3. Campionii au pierdut primul set din acest sezon

Tomis Constanța rămâne cu punctaj maxim în Divizia A1 după victoria de pe terenul lui CSM București. În Capitală, campionii au pierdut însă primul set din acest sezon. Faza meciului a venit chiar în actul inaugural. La 6-6, Simeonov nu a putut lovi o minge din cauza fotografului gazdelor.

Constănţenii au pierdut punctul, însă nu au acuzat şocul şi şi-au adjudecat primul set cu 25-19. Egalitatea s-a restabilit după ce bucureştenii au câştigat la 23 actul secund. Tomis a simţit pericolul şi a trecut în avantaj după 25-23 în setul al treilea. Constănţenii au cedat doar 16 puncte în următorul act şi au reuşit al treilea succes din acest sezon.