MKS Lublin - Larvik 23-28. Echipa poloneză, la a doua înfrângere, după cea cu Baia Mare

024 октября 2014

**MKS Lublin - Larvik 23-28.** Echipa poloneză, la a doua înfrângere, după cea cu Baia Mare

Larvik a reuşit a doua victorie în grupa D a Ligii Campionilor. Echipa norvegiană s-a impus pe terenul polonezelor de la MKS Lublin, care au suferit a doua înfrângere în competiţie, după eşecul de pe terenul lui HCM Baia Mare.

Prima repriză a fost una echilibrată. Gazdele au condus la jumătatea partidei cu 14-13, ajutate şi de evoluţia excelentă a portarului Ekaterina Dzhukeva. Echilibrul s-a menţinut până în minutul 54.

Norvegiencele au avut un final excelent de partidă şi s-au impus cu 28-23. Cu câte şase reuşite, jucătoarele lui Larvik, Alina Wojtas şi Linn-Kristin Riegelhuth, au fost cele mai bune marcatoare ale partidei. Larvik urcă pe primul loc în grupa D, însă poate fi detronată de HCM Baia Mare, care joacă pe terenul lui Metz, astăzi, în direct la Digi Sport 2, de la ora 17:00.