Înfrângere rușinoasă pentru Manchester United! A pierdut meciul cu Chelsea

024 октября 2016
sursa: Publika.md
Echipa antrenată de Jose Mourinho a fost învinsă fără drept de apel de Chelsea Londra, scor 0-4, în cea de-a noua etapă din Premier League.
Manchester United a încasat primul gol în partida de pe Stamford Bridge după doar 30 de secunde la fluierul de start. Pedro a profitat de o greșeală în defensiva adversă și a înscris cu sânge rece.
Fundașul Gary Cahill a dublat avantajul gazdelor până la pauză. Hazard și Kante au mai marcat de două ori în repriză secundă, stabilind rezultatul final. Chelsea a obținut cea mai categorică vitorie din ultimii 17 ani în fața formației Manchester United. Pe de altă parte, Jose Mourinho a suferit cea mai drastică înfrângere de când este pe banca tehnică a "diavolilor roșii".
Manchester City nu a reușit să obțină victoria într-al cincilea meci consecutiv. Formația pregătită de Pep Guardiola a remizat cu Southampton, scor 1-1. După nouă etape, Manchester City, Arsenal și Liverpool împart primele trei poziții în clasament, având câte 20 de puncte.
Chelsea se clasează pe pozița a patra cu 19 puncte. Manchester United este abia locul 7 în Premier League.