025 января 2015

**VIDEO** Fostul goalkeeper al CFR-ului, Beto, a stabilit un record de invincibilitate istoric în poarta Sevillei!

Portughezul Beto, portarul Sevillei, a reușit, în meciul cu Valencia, de astăzi, duminică, 25 ianuarie, să depășească recordul istoric al lui Andres Palop, din 2008, de cele mai multe minute fără gol primit în poarta echipei andaluze.

În minutul 12 al meciului cu ”liliecii”, Beto a depășit deja recordul lui Palop, de 510 minute fără gol. Peste șase minute, însă, Parejo, din penalty, l-a învins pe lusitan, deschizând scorul meciului și oprindu-i lui Beto seria la 517 minute fără gol.

Ultima oară când primise portughezul de 32 de ani un gol a fost pe 30 noiembrie anul trecut, în meciul Sevilla-Granada 5-1, din campionatul spaniol. De atunci au trecut șase meciuri fără gol încasat, cu Rayo, Rijeka, Eibar, Celta Vigo, Almeria și Malaga.

Spre deosebire de omologul său din poarta Valenciei, Diego Alves, Beto nu este un bun apărător al loviturilor de la 11 metri. Din 12 penalty-uri, a apărat doar unul, de când joacă în Spania.