Djoker Chişinău s-a calificat în optimile Ligii Campionilor

025 мая 2016
Campioana Moldovei la fotbal pe plajă, Djoker Chişinău s-a calificat în optimile Ligii Campionilor.
În ultima etapă a fazei grupelor, elevii lui Ruslan Barburoş s-au impus cu 4-2 în faţa formaţiei engleze Santos. Golurile echipei noastre au fost înscrise de Valeriu Băieșu, Ruslan Istrati, Andrei Negară și Vitalie Budigai.
În urma acestui rezultat Djoker s-a clasat locul secund în grupa G a turneului ce se desfășoară în orașul italian Catania. Mai devreme Djoker a pierdut cu 0-7 în fața echipei Sporting Braga și a învins cu 7-5 reprezentanta României, Performer Constanţa.
În optimile de finală ale competiției, Djoker va întâlni câştigătoarea grupei D - "Falfala" Kfar Qassem BS Club din Israel sau formaţia italiană Terracina.