Unics Kazan - Real Madrid 75-76. A doua victorie a madrilenilor, în Euroligă

125 октября 2014

**VIDEO** Unics Kazan - Real Madrid 75-76. A doua victorie a madrilenilor, în Euroligă

Real Madrid a reuşit a doua victorie în grupa A din Euroligă. Vicecampioana Europei s-a impus pe terenul lui Unics Kazan la capătul unui meci pe muchie de cuţit. Spaniolii conduceau cu patru puncte la pauza mare.

Înaintea ultimelor zece minute, scorul era 56-55 în favoarea ruşilor, însă Realul a întors soarta partidei. Cele 23 de puncte marcate de americanul Keith Langford nu le-au putut ajuta pe gazde, care au cedat la limită, 75-76.

Olympiacos merge perfect în Euroligă. Grecii au început tare duelul de pe teren propriu cu Laboral Vitoria şi au condus cu 17-10 după primul sfert. Au urmat două sferturi cu un joc bun din partea oaspeţilor, care nu au reuşit însă decât să se apropie la trei puncte de Olympiacos.

Gazdele nu au cedat presiunii şi au reuşit a doua victorie în grupa D, cu 63-57.