CR7, la al 11-lea meci consecutiv în care marchează pentru Real Madrid

125 октября 2014

**VIDEO** CR7, la al 11-lea meci consecutiv în care marchează pentru Real Madrid

Barcelona a rezistat 8 etape fără gol primit în acest sezon de La Liga, dar Cristiano Ronaldo, golgheterul Spaniei, a reușit să-l învingă în cele din urmă pe portarul catalanilor.

În minutul 35 al derby-ului de pe Santiago Bernabeu, Pique a comis un henț în careu și Ronaldo a transformat sigur lovitura de pedepasă, trimițându-l în colțul greșit pe Bravo. A fost cel de-al 14-lea gol din carieră marcat împotriva Barcelonei, rivala de moarte a Realului.

Totodată, pentru Ronaldo a fost al 11-lea meci consecutiv în care a marcat pentru Real, în toate competițiile. A fost și al 15-lea gol la rând înscris pe Santiago Bernabeu în partidele de campionat disputate de Real Madrid.

Seria lui Ronaldo a început pe 25 august, cu nou-promovata Cordoba (2-0), în campionat. De atunci, CR7 a marcat în fiecare meci jucat de Real Madrid și la activ o dublă, două hat-trick-uri și un "careu"! În total, 19 reușite în 11 partide, un bilanț cu adevărat impresionant.

În schimb, Barcelona a primit gol după 796 de minute de invincibilitate sub comanda noului antrenor Luis Enrique.