SCM U Craiova - U BT Cluj 90-86. A treia victorie a gazdelor în patru etape

025 октября 2014

**VIDEO** SCM U Craiova - U BT Cluj 90-86. A treia victorie a gazdelor în patru etape

SCM U Craiova a reuşit a treia victorie în primele patru etape din Liga Naţională. Jucătorii antrenaţi de Andjelko Mandic s-au impus pe teren propriu, în faţa Universităţii Cluj.

Gazdele au reuşit şase coşuri de trei puncte în primul sfert, faţă de doar două ale oaspeţilor, însă a fost 28-26 pentru ardeleni după primele zece minute. Până la pauza mare, oltenii au trecut însă la conducere, cu 47-46, iar echilibrul dintre cele două echipe s-a menţinut şi în sfertul al treilea. Înaintea ultimelor zece minute, scorul era egal, 64-64.

Cu sârbul Zoran Krstanovic în mare formă, marcator a 33 de puncte, Craiova s-a impus cu 90-86. Din tabăra clujenilor s-a remarcat Mihai Silvăşan, autor a 22 de puncte.