025 октября 2014

**VIDEO** Liviu Antal a înscris primul său gol în Turcia, dar echipa sa a pierdut cu Fener!

Liviu Antal a înscris primul său gol în campionatul Turciei, în tricoul celor de la Genclerbirligi! Fostul jucător al Vasluiului a intrat pe teren în minutul 77 cu Fenerbahce şi a marcat în minutul 81, dar echipa sa a cedat pe final, scor 1-2.

Mijlocașul a egalat din interiorul careului după ce Emre a deschis scorul din penalty (minutul 50), însă Antal nu i-a putut ajuta pe oaspeți să câștige măcar un punct la Istanbul. Pe final, în minutul 86, olandezul Kuyt a adus victoria lui Fenerbahce, tot dintr-o lovitură de pedeapsă.

Celălalt român de la Genclerbirligi, Bogdan Stancu, a fost integralist.

După 7 etape, echipa lui Antal și Stancu este pe locul 10 în clasamentul campionatului Turciei, cu 8 puncte acumulate.