Roberto Trashorras, de la Rayo Vallecano, a reușit golul etapei din Spania

026 января 2015

**VIDEO** Roberto Trashorras, de la Rayo Vallecano, a reușit golul etapei din Spania

VIDEO Atletico - Rayo 3-1. Atletico Madrid a învins-o cu 3-1 pe Rayo Vallecano, însă golul meciului și chiar al etapei cu numărul 20 din Spania l-a reușit unul dintre elevii lui Paco Jemez.

După dubla lui Griezmann, Roberto Trashorras a redus din diferență pentru Rayo, pe finalul primei reprize.

În minutul 35, decarul madrilenilor a șutat imparabil din afara careului, după o pasă venită de la Kakuta, iar execuția lui Trashorras l-a lăsat fără replică pe Moya.

A fost primul gol în acest sezon din La Liga pentru mijlocașul în vârstă de 33 de ani, transferat de Rayo de la Celta Vigo.

Totuși, Rayo nu a avut forța să producă surpriza pe Vicente Calderon, iar Atletico a câștigat în final cele trei puncte, după ce s-a impus cu 3-1.