46 de secunde decisive. Bară Viitorul și, în loc de 1-1, Oțelul a făcut 2-0

026 апреля 2015

**VIDEO** 46 de secunde decisive. Bară Viitorul și, în loc de 1-1, Oțelul a făcut 2-0

VIDEO Oțelul – Viitorul. Victoria de pe Arena Națională, contra Stelei, din etapa precedentă, le-a dat aripi gălățenilor, care au reușit contra echipei lui Hagi cel mai bun meci din acest sezon. Unul decis însă în minutul 42, când într-un interval de doar 46 de secunde, în loc de 1-1 scorul a devenit 2-0.

După ce Oțelul a deschis scorul încă din minutul 5, prin Miron, Viitorul a încercat să revină și a dominat jocul, la mijlocul terenului. A irosit câteva oportunități, iar în minutul 42 pe cea mai mare.

După un corner de pe dreapta, mingea a ajuns la Daminuță, în partea stângă a careului, iar acesta a trimis din vole, cu latul, în stâlpul din dreapta lui Abraham. Apoi Țâru a reluat alături.

Gălățenii au reluat rapid jocul, la mijlocul terenului au primit un fault, bătut de asemenea repede, Cernat a combinat cu Tavares, a primit apoi mingea singur în centrul careului și a marcat simplu, majorând diferența. Astfel, în loc de 1-1, a fost 2-0, în doar 46 de secunde.

Cernat avea ulterior să reușească dubla, cu un gol direct din lovitură liberă, în minutul 58, scorul devenind 3-0.