Golul marcat de Marc Janko în Australia, din voleu, a făcut înconjurul lumii!

026 октября 2014

**VIDEO** Golul marcat de Marc Janko în Australia, din voleu, a făcut înconjurul lumii!

Austriacul Marc Janko (31 de ani) este fotbalistul etapei în Australia, după ce a marcat un gol superb pentru Sydney FC, în partida cu ultima clasată, Queensland Roar. Adus în această vară de la Trabzonspor, Janko a marcat primul său gol la Antipozi.

În minutul 28 al partidei, portarul Young a degajat un balon din propriul careu, dar mingea a ajuns la masivul austriac, iar acesta din urmă n-a stat prea mult pe gânduri: a trimis un voleu necruțător din apropierea centrului terenului, reușind astfel golul etapei.

După pauză, Dimitrijevic a făcut 2-0 (54), iar Sydney a obținut fără probleme toate punctele. Marc Janko a mai jucat în cariera sa la FC Salzburg, Twente și FC Porto.