026 октября 2014

**VIDEO** Podravka - Buducnost 27-32. Cristina Neagu a fost cea mai bună marcatoare a muntenegrencelor!

Aflată în formă foarte bună, Cristina Neagu a ajutat-o pe Buducnost să obţină a a doua victorie din două meciuri în grupa B a Ligii Campionilor!

Campioana din Muntenegru a dominat cap coadă partida din Croaţia şi după 8 minute avea deja 7-0. Gazdele au reuşit primul gol abia în minutul 10, iar la pauză scorul a fost 18-14 pentru Buducnost, care a avut o apărare foarte bună, dar și contraatacuri letale.

Treptat, gazdele au recuperat din handicap. Podravka s-a apropiat la trei goluri cu 10 minute înainte de final, dar echipa Cristinei Neagu n-a avut emoţii - s-a impus cu 32-27 şi e liderul grupei din care mai fac parte Thüringer şi Vardar Skopje.

Neagu a fost cea mai bună marcatoare a echipei sale, cu 8 reușite, fiind urmată de Bulatovic și Petrovic cu câte 6 și de Pavicevic, cu 5. De la Podravka s-a remarcat Tatari, cu 9 goluri. Arbitrii au fost Diana Carmen Florescu și Anamaria Stoia, iar la meci au asistat 1300 de spectatori.