027 февраля 2015

**VIDEO** Venus Williams şi Victoria Azarenka, în semifinalele de la Doha. Bielorusa s-a certat cu arbitrul

Venus Williams s-a calificat în semifinalele turneului de la Doha. A şaptea favorită a turnelui merge mai departe după o victorie cu emoţii, în faţa polonezei Agnieszka Radwanska.

Primul set l-a câştigat cu greu, 6-4, iar în al doilea a obţinut un singur game. Venus s-a impus în actul decisiv cu 6-3 şi a obţinut a şaptea victorie în faţa adversarei şi a doua din acest an (6-4, 1-6, 6-3).

Pentru un loc în finală, sora Serenei se va lupta cu Victoria Azarenka. Bielorusa a învins-o în două seturi pe Caroline Wozniacki (6-3, 6-1). Primul set a oferit şi o fază inedită. Jucătoarea din Belarus s-a certat cu arbitrul după ce a cerut Hawk-Eye la un neţ al danezei (VIDEO, 1:20).

"- Nu-l avem! Nu-l avem!
Mulţumesc! Nu-l avem!
- Glumiţi? Vă bateţi joc de mine? E imposibil să nu avem Hawk-Eye!".

După zece minute de aşteptare, şi Wozniacki s-a supărat. Nu a mai vrut să repete cel de-al doilea serviciu.

"Am aşteptat atâtea minute şi cred că merit să am primul serviciu".

Azarenka a câştigat setul secund fără probleme şi va încerca să obţină prima victorie din carieră în faţa lui Venus Williams, în semifinala transmisă în direct de Digi Sport 2 vineri, de la ora 15:30.