027 апреля 2015

**VIDEO** Lukasz Szukala a marcat pentru Al Ittihad, al treilea gol în campionat pentru fostul stelist

Al Ittihad a jucat luni seară în etapa a 24-a a campionatului Arabiei Saudite, pe teren propriu, cu Al Taawon, echipa de pe locul 8. Lukasz Szukala a marcat pentru formația pregătită de Victor Pițurcă, aceasta fiind a treia reușită a fostului jucător al Stelei în campionatul saudit.

Szukala a punctat pentru 2-0 în minutul 29 al disputei de la Jeddah, la 4 minute după ce Fahd Al Muwallad deschisese scorul pentru Al Ittihad. Szukala a reluat cu capul în plasă de la 6 metri balonul centrat din corner de brazilianul Marquinho.

Este a treia reușită a polonezului pentru formația antrenată de Victor Pițurcă, și precedentele două fiind marcate cu capul de fostul fundaș central din Ghencea.