027 июля 2014

**VIDEO** Gol din lovitură liberă pentru Bicfalvi, în prima etapă a campionatului ucrainean

Românul Eric Bicfalvi a debutat cu un gol în noul sezon al campionatului Ucrainei. Sâmbătă, mijlocașul a punctat cu un șut din lovitură liberă pentru Volyn Lutsk, care a câștigat cu 2-1 pe terenul lui Illichivets Mariupol.

Fostul stelist, ajuns la vârsta de 26 de ani, a marcat în minutul 86 și a egalat pentru Volyn, care era condusă încă din al șaselea minut de joc. Vladislav Kulach deschisese scorul pentru gazde dintr-o lovitură de la 11 metri. Victoria echipei lui Bicfalvi a venit în ultimul minut, grație reușitei lui Ruslan Babenko (90+2).

Bicfalvi a fost integralist în acest meci, întărindu-și spusele din urmă cu două zile, când infirmase zvonurile conform cărora el ar fi plecat de la Lutsk din cauza situației tensionate din țară (DETALII AICI).