Meci SENZAŢIONAL în NHL: New York Rangers s-a impus în faţa echipei Boston Bruins

027 октября 2016
Meci nebun în Conferinţa de Est a ligii nord-americane de hochei. Echipa New York Rangers a revenit extraordinar în partida de pe teren propriu cu Boston Bruins ,după ce a fost condusă cu 2-0 .
Oaspeţii au înscris de două ori în prima repriză prin David Pastrnak şi Austin Czarnik.
Hocheiști de la New York Rangers au făcut spectacol în actul secund, reuşind să marcheze de trei ori prin Rick Nash, Kevin Hayes şi Brandon Pirri.
În ultima repriză, Brandon Pirri şi Jimmy Vesey au mai punctat câte o dată, stabilind scorul final de 5-2. New York Rangers a ajuns la a treia victorie consecutivă şi a cincea în sezonul regulat.
Într-un alt meci, Montreal Canadiens s-a impus greu în deplasare în faţa lui New York Islanders. Oaspeţii au condus cu 1-0 şi 2-1, însă au fost egalaţi de fiecare dată.
Eroul lui Montreal a fost Shea Weber care a marcat golul de 3-2 şi a adus astfel victoria echipei sale.
Montreal Canadiens rămâne pe primul loc în Conferinţa de Est cu şase victorii după şapte etape disputate.