Keșeru a ratat 5 ocazii importante în prima repriză cu Aalborg!

027 ноября 2014

Steaua a dominat primele 45 de minute din partida de joi seara, de la Aalborg, însă nu a reușit să depășească reduta daneză.

Raportul șuturilor a fost de 7-1 în favoarea elevilor lui Costel Gâlcă, iar 5 dintre acestea i-au aparținut lui Claudiu Keșeru.

Golgheterul Stelei a început cascada ratărilor în minutul 21, atunci când a șutat din colțul careului, pe lung, dar Larsen a fost la post și a reușit să respingă în față.

Peste doar 4 minute, Keșeru a preluat foarte frumos o pasă de la Chipciu, însă deși a șutul său a prins cadrul porții, goalkeeper-ul danez s-a opus din nou.

VEZI AICI CELE MAI IMPORTANTE FAZE VIDEO DIN MECIUL AALBORG - STEAUA

Apoi într-un interval de 3 minute (39-42), vârful de lance stelist a irosit alte 3 oportunități. De fiecare dată, Keșeru a fost aproape de gol, însă portarul, iar apoi apărarea lui Aalborg, au fost la locul potrivit.