027 ноября 2014

**VIDEO** Contraatac şcoală marca Everton. Lukaku a marcat la prima ocazie notabilă a englezilor

Wolfsburg şi Everton se bat pentru supremaţia Grupei H din Europa League. Germanii au dominat prima repriză şi au ratat mai multe ocazii de a deschide scorul. Contrar cursului jocului, englezii au marcat primii.

Trupa lui Roberto Martinez a înscris la al doilea şut trimis pe spaţiul porţii, după un contraatac şcoală. De două pase au avut nevoie oaspeţii pentru a ajunge din propriul careu la poarta nemţilor. Mirallas l-a servit pe Lukaku, plecat din propria jumătate de teren, şi belgianul a marcat al cincilea gol al sezonului.

În tur, tot Everton a făcut legea. A bătut cu 4-1 (VIDEO&DETALII), într-un meci în care oaspeţii au marcat golul de onoare în prelungiri. Atunci, pe tabelă şi-au trecut numele Rodriguez (autogol), Coleman, Baines şi Mirallas.