ŢSKA Moscova a învins Nijnii Novgorod în cadrul Euroligii la baschet

028 марта 2015

ŢSKA Moscova a învins formaţia Nijnii Novgorod în duelul echipelor ruse în Euroliga de baschet. Primul sfert a fost unul echilibrat, iar scorul după primele zece minute era 26-26. ŢSKA Moscova a făcut diferenţă în partea a doua a meciului şi la final s-a impus cu scorul de 86-82.

Ce mai buni marcatori ai meciului au fost Sonny Weems, de la ŢSKA, şi Taylor Rochestie, de la Nijnii Novgorod. Cei doi au înscris câte 21 de puncte pentru formaţiile lor.

ŢSKA Moscova ocupă locul doi în grupă şi are asigurată calificarea în sferturile de finală. De partea cealaltă, Nijnii Novgorod este pe locul şapte şi practic a pierdut toate şansele de calificare.

Într-un alt meci din Top 16 a Euroligii de baschet, Real Madrid a învins pe teren propriu deţinătoarea trofeului, Maccabi Tel Aviv. Gruparea spaniolă s-a impus cu scorul de 86-75. Galatasaray a pierdut pe teren propriu partida cu Panathinaikos cu 84-86.